Dodano dnia: 10.01.2018 o godz: 16:40 | Numer ID: 7381
Link nie działa/spam ?

Program do JPK pomoc w prowadzeniu firmy

Od stycznia 2018 firmy, niezależnie od wielkości, mają obowiązek sporządzać pliki JPK. Jednolity Plik Kontrolny zawiera informacje na temat szczegółowych danych podatkowych. Każda firma jest zobowiązana wysyłać między innymi ewidencje VAT, czyli JPK_VAT. Wbrew pozorom przygotowywanie plików nie jest zbyt trudne. Pomocny w tym względzie jest program do JPK. Oprogramowanie znajdziemy w Internecie - jest to na przykład JPK Link.
Program JPK okaże się przydatny na pewno w każdej firmie. Umożliwia on wygenerowanie JPK, jak też zaimportowanie takich dokumentów z innych programów. To również możliwość na łączenie plików JPK gdy pochodzą one z różnych systemów lub kilku placówek. Pozwala on także na szczegółową analizę oraz przeglądanie dokumentów. Ponadto program do JPK posiada swój arkusz kalkulacyjny. Umożliwia otwierać pliki w formacie XLS albo XLSX, jak też wygenerować wspomniany już JPK_VAT bezpośrednio z danych, jakie znajdują się w arkuszu Excel.
Program do JPK Link sprawdza każdy plik, przez co można szybko odnaleźć popełnione błędy i je od razu poprawić. Wszystkie nieprawidłowości będą podkreślone, a więc nie da się ich pominąć. Dodatkowo biura rachunkowe oraz wielooddziałowe firmy docenią w tym programie to, iż dzięki niemu można bezproblemowo wykonać łączenie JPK. Taki sumaryczny plik dodaje się do rejestru, a później można go przesłać do właściwego organu podatkowego.
Dodatkową zaletą tej aplikacji dla wielu może być również obecność Rejestru plików JPK. W tym miejscu wszystkie pliki, jak i statusy czy identyfikatory, są przechowywane w formie skompresowanej. Dzięki temu nie zajmują zbyt wiele miejsca i w razie potrzeby szybko da się znaleźć interesujący nas plik. Po przesłaniu JPK do urzędu podatkowego można łatwo odczytać status przesyłki i jej przetwarzania, a następnie wydrukować UPO - Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Wszystkie wysyłane, jak i odbierane dane są przez aplikację archiwizowane.

Szczegóły strony https://www.jpk-link.pl:

Komentarze do strony: https://www.jpk-link.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę https://www.jpk-link.pl

Program do JPK pomoc w prowadzeniu firmy
Program do JPK pomoc w prowadzeniu firmy
Program do JPK pomoc w prowadzeniu firmy
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

noclegi. (49), uroda (48), Kosmetyki (24), poznan (33), strony internetowe (30), pokoje (22), nieruchomości (34), turystyka (31), Wroclaw (40), wakacje (33), mieszkania (35), sklep internetowy (23), uslugi (27), moda (26), aranżacja wnętrz (24), zabawki (24), MEBLE (43), motoryzacja (37), blog (62), zdrowie (60), Fotografia ślubna (26), budownictwo (27), transport (24), adwokat (24), porady (34), usługi (27), biznes (26), finanse (25), Kraków (28), portal (44), warszawa (49), sport (23), reklama (33), pozycjonowanie (61), odchudzanie (28), katalog stron (31), wczasy (24), podróże (25), samochody (30), wrocław (40)